Skip to content

O webu

První verze webových stránek vznikla v roce 2014, kdy jsme měli možnost připomenou si sté výročí zmizení Františka Gellnera na haličské frontě, přesně 13. září 1914 během prvních dnů světové války. Od té doby se obsah webu stále pomalu rozrůstá, a díky tomu zde můžete najít ať už básně nebo prozaická díla z Gellnerova pera, která nikde jinde dostupná v online podobě nejsou. Pro spoustu lidí tak mohla zůstat nikde neobjevená.

Gellner skrze své texty inspiroval řadu dalších umělců, především z řad hudebníků a písničkářů. Odkazy a texty samotné najdeme desítek z nich. Navíc František Gellner nebyl jen básníkem a spisovatelem, ale také jedním z prvních karikaturistů. Možná i díky němu je dneska karikatura již tradičním oborem české novinařiny.

Doufám a přeji si, aby Vám web posloužil co nejlépe, ať už vstupujete z pouhé zvědavosti, kratochvíle, nebo hledáte studijní materiál.

Web a provoz je financován mou osobou, bez reklamy a příspěvků třetích stran,

Matěj

 

V případě dotazu, tipu na doplnění, nahlášení chyby a pod. mě prosím kontaktuje na email: admin@frantisekgellner.cz

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich